1SEN ANAOKULU YAZ OKULU PROGRAMI DERSLERİMİZ

Sayın Velimiz,
02 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında olacak yaz okulu programımız aşağıdaki gibidir. Servis ve öğrenci sayısı belirleme açısından katılım durumunuzu bildirmenizi rica ederiz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Card image cap
Yüzme

4-6 yaş grubu öğrencilerimizin katılım gösterebileceği bu dersimize lisanslı beden eğitimi öğretmeni tarafından verilen "yüzme öğrenme kursu" ve "teknik öğrenme kursu" olarak devam edilecektir. Ayrıca ücretelendirilir.

Sevis dahil kurs ücret: 230 TL
Card image cap
Drama

Okulumuzda çocuklarımızla birlikte uyguladığımız drama çalışmaları, oynarken özgürce keşfetmelerini sağlar. Okulumuzdaki yaratıcı drama çalışmalarıyla çocuklarımızda bu becerilerin gelişmesini hedeflemekteyiz.

Card image cap
Art

Beceri ve ürekenliğin bileşkesidir sanat. Okul öncesi dönemde aktif öğrenme ortamı oluşturularak çocuklarımıza vereceğimiz sanat etkinliği ile onlara sanatsal bakış açısını estetik değerler kazandırmayı ve farklı metod uygulamaları ile keyifli zaman geçirmelerini hedefliyoruz.

Card image cap
Müzik

Dil dans ve müzik çocuğun birbirinden ayırmadığı hareket alanıdır. Bu noktadan hareketle orff yaklaşımı ile yaptığımız müzik deslerinin amacı bireysel yaratıcılık yoluyla estetik anlayışın ve sosyalleşmenin geliştirilmesidir.

Card image cap
Anadili Etkinlikleri

Akıl ve kalbi birleştirmede yer alan edebiyat bilgisi ve sevgisi edebiyat kültürü okul öncesinde dönemde ana dili etkinlikleri ile çocuklara önemli ölçüde kazandırılmaktadır. Okulumuzda okuma saati, kukla gösterileri vb çalışmalara yer verilmiştir.

Card image cap
Scamper (Beyin Fırtınası)

Scamper tek bir nesneye yöneltilen düşünme yöntemi serisidir. Bunun için tek bir nesne seçilir ve beyin fırtınası yoluyla bu nesne değiştirilip geliştirlir.

Card image cap
İlkokul İçin Test Çalışmaları

Okulumuzda ilkokula hazırlık çalışmalarına da yer verilmektedir.

Card image cap
Sinema

"Patlamış Mısır" isimli sinemamızda çocuklarımzla rahat edebileceğimiz bir ortamda çizgi film izlemenin dışında eğitici belgesellere de yer veriyoruz. Ayrıca çocuklarımızın sinema alışkanlığını da pekiştirerek toplum içinde kurallara uyum sağlamayı da öğretiyoruz.

Card image cap
Mutfak Etkinlikleri

Okulumuzda mutfak güvenliği ve hijyeninde önemi vurgulanarak minik ellere yemek yapmanın eğlenceli yönlerini sunuyoruz. Kolay tarifleri yapıp, afiyetle yiyoruz.

Card image cap
Gezi - Gözlem

Gezi-gözlem yöntemi ile çocuklarımıza "gerçek dünyayı görme" imkanı sağlayabiliyoruz. Çocuklarımızla öğretim materyalinin olduğu yere giderek, gözlem yapma ve bu maretyallerin doğal yerleşimlerinde çalışma imkanına sahip oluyoruz.

Card image cap
Çiftçilik

Okulumuzda açık ve kapalı bahçemizde çocuklarımızla birlikte sebzelerin ve meyvelerin büyümelerini takip ediyor, dokunuyor, kokluyor ve tadıyoruz. Tohum halinden sofralarımıza gelme aşamlarını birlikte gözlemleyip, öğreniyoruz.

Card image cap
Bahçe Oyunları

Çeşitli oyun materyallerini barındıran bahçemizde özgür ve güvenli ortamda kurallı, halka ve serbest oyun oynamanın zevkine varıyoruz.

Card image cap
Neşeli Piknikler

Doğal bahçe ortamımızda bizler için hazırlanan birbirinden lezzetli yemeklerimizi yerken midemizi doyurmanın dışında çocuklarımızın eğleneceği bu aktivitede olumlu duygu alışverişiyle ruhumuzu da doyuruyoruz.

Card image cap
Sürpriz Yaz Partileri

Her iki haftanın sonunda birbirinden farklı konseptleriyle eğlencenin zirvesine çıkacağız :)